خسارت بیمه تکمیلی بیمه ایران

 

دریافت خسارت بیمه شدگان عزیز از دو روش مستقیم و غیر مستقیم می باشد: 
روش مستقیم یا طرف قرارداد : (برای اولین بار در صنعت بیمه کشور توسط بیمه ایران در سیستم آنلاین سدا)
با راه اندازی سیستم آنلاین سدا و فراهم کردن امکان دسترسی بیمارستانها و مراکز درمانی طرف قرارداد به اطلاعات بیمه شدگان و شرایط قراردادها این امکان را فراهم کرده است که بیمه شدگان عزیز با مراجعه به کلیه مراکز درمانی و بیمارستان های طرف قرارداد بصورت شبانه روزی و ارائه کارت ملی و بدون نیاز به ارائه معرفینامه پذیرش شده و بدون پرداخت هزینه بطور مستقیم خدمات درمانی را تا سقف تعهدات بیمه نامه بر اساس تعرفه های ابلاغ شده از سوی هیات وزیران دریافت کنند. بدیهی است پرداخت فرانشیز به عهده بیمه شدگان خواهد بود.
لیست بیمارستانهای طرف قرارداد با بیمه تکمیلی بیمه ایران را میتوانید از لینک زیر مشاهده کنید :
مراکز درمانی طرف قرارداد با بیمه ایران 

روش غیر مستقیم یا خارج طرف قرارداد :
در این روش در صورتی که بیمارستان یا مراکز درمانی طرف قرارداد با بیمه ایران نبود می بایست بیمه شده هزینه ها را شخصا پرداخت نماید و با ارائه مدارک زیربه شرکت بیمه ایران نسبت به دریافت خسارت اقدام نماید. لازم به ذکر است در فرایند محاسبه و پرداخت خسارت اصل همترازی اجرا خواهد شد.

مدارک لازم برای پرداخت خسارت در بخش سرپایی :
1- دستور پزشک معالج
2- اصل فاکتور یا صورت حساب پرداخت شده
3- کپی گزارش

اصل همترازی در بیمه تکمیل درمانی :
اصل همترازی یعنی پرداخت هزینه های بیمارستانی بیمه شدگان بر اساس تعرفه بیمارستان هم درجه و هم سطح.
به زبان ساده تر یعنی اینکه اگر شما به عنوان مثال برای یک عمل جراحی در یک بیمارستان غیر طرف قرارداد با شرکت بیمه 100 واحد هزینه کرده باشید زمانی که برای دریافت خسارت به شرکت بیمه مراجعه میکنید کارشناس یا ارزیاب خسارت شرکت بیمه فقط 80 واحد از هزینه شما را تایید میکند و وقتی علت را جویا میشوید پاسخ میشنوید که شرکت بیمه با سایر بیمارستان های هم درجه و هم سطح با بیمارستانی که شما به آن مراجعه کرده اید این هزینه را 80 واحد قرارداد بسته بنابراین حداکثر مبلغ مورد تایید همان قرارداد فی مابین شرکت بیمه با بیمارستان های هم درجه خواهد بود یعنی همان 80 واحد. بدیهی است مقدار فرانشیز قرارداد بیمه تکمیلی شما از 80 واحد کسر و مبلغ باقیمانده به حساب شما واریز خواهد شد.
لذا به همه بیمه شدگان قرارداد های بیمه تکمیلی توصیه میگردد از خدمات بیمارستان ها و مراکز درمانی طرف قرارداد با شرکت های بیمه استفاده کنند تا با اعمال اصل همترازی متضرر نشوند.


چاپ   ایمیل

درباره ما ( نمایندگی بیمه ایران حسینی کد:۵٣۶۴ )

کارشناس ، مشاوره و صدور انواع بیمه نامه
 

۶۶٧٩٨١٨۴ - ۶۶٧٨٢٣١۶ - ۰٩١٢٣۵٨٨١٧۵


نمایندگی بیمه ایران – کد ۵٣۶۴ (حسینی) يكى از نمایندگان درجه یک و فعال شرکت بیمه ایران است که از سال ۱۳۷۸ فعالیت خود را در رشته های بیمه مسئولیت، مهندسی، باربری، مسافرتی، حوادث، آتش سوزی، اتومبیل، عمر و سرمایه گذاری آغاز نموده است. و در حال حاضر کلیه خدمات بیمه ای و به همراه ارائه خدمات مشاوره بیمه ای را به کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی نیازمند خدمات بیمه ای،ارائه می دهد.
این نمایندگی در تلاش است خدمات خود را با استفاده از فناوری های مدرن مورد استفاده در بیمه و نیز به شکل مورد نظر مشتریان ارائه کند. این نمایندگی از نیروهای متخصص و توانمندی استفاده می کند و مردم داری و مشتری مداری را به عنوان فلسفه های اصلی کار خود برگزیده است.